Projekt wnętrza mieszkania w stylu japandi. Jak prezentuje się “beżowa jaskinia”?

projektant wnętrz styl japandi

Ania i Remik, zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w zaaranżowaniu ich 120-metrowego mieszkania – zlokalizowanego na ostatnim piętrze warszawskiego wieżowca. Inwestorom zależało na 3 głównych elementach:

Przede wszystkim na przestrzeni

Stylu japandi, który odznacza się prostotą, jasnymi kolorami oraz spójnością, a co najważniejsze – pozwala stworzyć “beżową jaskinię”.

Kominku, który pozwalałby ogrzewać i rozświetlać salon – zwłaszcza w długie zimowe wieczory.

Co zastaliśmy tuż po wejściu do wnętrza?

Nie ma co ukrywać. Gdy tylko weszliśmy do mieszkania, od razu poczuliśmy jego przestrzeń oraz ukryty w niej potencjał. Pierwszy naszym oczom ukazał się salon, który po poprzednich właścicielach był przedzielony dużymi przesuwnymi drzwiami oraz ciężkimi półkami. Podłoga, którą część stanowiły płytki a część parkiet, lata świetności również miała już dawno za sobą.

Nie lepiej było w kuchni, w której okno znajdowało się na “dziwnej” wysokości – zaledwie 70 cm od podłogi. Nie było możliwości jego wymiany, dlatego musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie, co dodatkowo komplikowało marzenie klientów o wyspie oraz dużej dwuskrzydłowej lodówce. 

Salon

Salon zachował swój pierwotny układ, ale otrzymał zupełnie nowy “look”. W części kominkowej głównym elementem jest strefa relaksu (fotele, podnóżki oraz oczywiście – kominek). Nie zabrakło w nim małego kącika do ewentualnej pracy zdalnej. W drugiej części salonu stanął owalny drewniany stół, nad którym znajduje się klimatyczne oświetlenie.

Pomieszczenie zostało przedzielone przeszkloną ścianą, która daje możliwość przegrodzenia salonu (przy jednoczesnym zachowaniu jego otwartości). Metal, zwieńczony szkłem, posiada nietuzinkowe wzornictwo wzorach -podkreślone łukami, które występują praktycznie w całym mieszkaniu.

Przedpokój

Nie lada wyzwanie stanowił przedpokój, który był długi, ciemny, a w dodatku – posiadał mnóstwo drzwi (które także dzieliły to pomieszczenie). Pierwszym krokiem było usunięcie zbędnych drzwi wraz ze ściankami, które znajdowały się wokół nich. Do pozostałych pomieszczeń zastosowaliśmy z kolei drzwi ukryte.

Kuchnia

Choć samo pomieszczenie było duże, to ciężko nazwać je ustawnym. Mimo tego spełniliśmy marzenie klientów o posiadaniu wyspy, która stała się sercem kuchni. Dodatkowo, na jednej ścianie zagościł ciąg kuchenny. Natomiast na drugiej – lodówka, wraz z zabudową piekarnika oraz mikrofali.

Sypialnia

Sypialnia była zbyt mała, aby pozwolić na aranżację garderoby. Dlatego postawiliśmy na zaobloną przeszkloną ścianę, która doskonale koresponduje z innymi częściami mieszkania.

Łazienki

W dużej łazience, w miejsce prysznica (który trafił do mniejszej), zagościła wolnostojąca wanna. Modyfikacji uległ również jej układ funkcjonalny – znalazły się w niej 2 umywalki oraz użyteczne półki. Łuk na ścianie sprawdził się idealnie do częściowego ukrycia elementów instalacji.

Domowy gabinet

Potrzebny Ci architekt, który odpowie za Twój projekt wnętrza domu lub mieszkania? Przejdź do kontaktu, powiedz o oczekiwaniach, a następnie wybierz profesjonalne wsparcie. W naszej ofercie znajdziesz projekty mieszkań, projekty apartamentów oraz projekty domów. Zajmiemy się przygotowaniem i aranżacją Twojej przestrzeni – “od A do Z”. Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia naszego biura projektowego!

A może potrzebujesz projektu wnętrza wraz z wykończeniem pod klucz? W ramach którego przeprowadzimy remont, wstawimy zabudowy stolarskie, meble oraz wszystkie pozostałe elementy, potrzebne do funkcjonowania domu.

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami