Projekt nietuzinkowego mieszkania z Łodzi – przeznaczonego na inwestycję

projekt_wnetrza_mieszkania

Projekt nietuzinkowego mieszkania z Łodzi – przeznaczonego na inwestycję

Kolejną realizacją, którą postanowiliśmy podzielić się na naszej stronie internetowej, jest bardzo interesujący projekt mieszkania. O jego wyjątkowości świadczą 2 fakty. Po pierwsze, że nieruchomość miała zostać przeznaczona na cele inwestycyjne, a po drugie, bo samo mieszkanie miało bardzo nietypowy układ. 56 metrów składało się z “zaledwie” jednego pokoju z aneksem kuchennym, łazienki, garderoby oraz przestronnego balkonu.

Jaki cel postawił przed nami inwestor?

Oczekiwania inwestora dotyczyły dwóch aspektów:

Stworzenia eleganckiego oraz ciepłego mieszkania, którego nowoczesny styl będzie pasował zarówno do kobiety, jak i do mężczyzny.

“Zmieszczenia się” w określonym i stosunkowo niskim budżecie (przypominamy, że mieszkanie miało zostać przeznaczone pod wynajem).

Co zrobiliśmy, aby zaprojektować wyjątkowe wnętrze tego mieszkania?

Na początku postanowiliśmy zmienić jego układ, a także wydzielić część sypialnianą. W pierwotnej wersji (od dewelopera), wejście do sypialni znajdowało się od strony korytarza. My natomiast zaproponowaliśmy, aby zlokalizować je bezpośrednio przy salonie. W tym celu zbudowaliśmy przeszkloną ścianę, która jest źródłem naturalnego światła, a dla zachowania intymności – posiada zasłony.

Zależało nam na tym, aby projekt tego mieszkania był jak najbardziej harmonijny. Właśnie dlatego zastosowaliśmy elementy stylowej sztukaterii, która pozwoliła podzielić pomieszczenie na konkretne strefy. Ogromny grzejnik został ukryty za pomocą zabudowy, a dodatkowo zastosowaliśmy ukryte drzwi, które idealnie skomponowały się z całością.

W dużym aneksie kuchennym przewidzieliśmy miejsce na wszystkie niezbędne sprzęty, a także wystarczająco dużo przestrzeni do przechowywania zastawy, sztućców, dekoracji i wielu innych. Wszystkie zabudowy stolarskie zostały wykonane z płyty meblowej o głębokim macie, która jest nie tylko miła w dotyku, ale również wyjątkowo łatwo utrzymuje się ją w czystości. Nie zapomnieliśmy również o tym, aby wnętrze było eleganckie i nowoczesne. Właśnie dlatego górne szafki aneksu kuchennego zostały zwieńczone lakierowanymi i frezowanymi frontami, które idealnie współgrają z kolorystyką ścian.

Przedpokój

Tuż przy wejściu do łódzkiego mieszkania powiesiliśmy aż 4 duże lustra, które optycznie powiększają przestrzeń całego przedpokoju. Za jednym z nich sprytnie ukryliśmy również zabudowę rozdzielni oraz przyłączy internetowych. 

Łazienka

Dopilnowaliśmy, aby jej przestrzeń idealnie wpisywała się w nowoczesne trendy, a jednocześnie była ponadczasowa. Właśnie dlatego postawiliśmy na połączenie marmuru, kamienia oraz drewna, a dodatkowo – przewidzieliśmy mnóstwo miejsca do przechowywania. 

Garderoba

To pomieszczenie stanowi wręcz idealny przykład na to, że stosunkowo niewielka przestrzeń może zamienić się w stylową i w pełni funkcjonalną garderobę. Zaplanowaliśmy w niej miejsce nie tylko na ubrania czy obuwie, ale również deskę do prasowania, żelazko oraz odkurzacz, które można umieścić we wnęce zlokalizowanej obok pionu wentylacyjnego.

Sypialnia

W tym przypadku również zależało nam na optycznym powiększeniu przestrzeni, do czego wykorzystaliśmy podział kolorystyczny, a dodatkowo – stylową sztukaterię.

Balkon

Ogromnym atutem tej nieruchomości okazał się przestronny balkon, który wiosną oraz latem może pełnić rolę dodatkowej przestrzeni do życia, jak i pracy.

Chcesz taki sam albo podobny efekt? Zgłoś się do nas.

Na co dzień wykonujemy projekty mieszkań, apartamentów, a także wnętrz domów, które są dopasowane do preferencji, jak i możliwości ich właścicieli. Skontaktuj się z nami, aby przekazać nam więcej niezbędnych informacji, a także poznać szczegóły naszej oferty oraz tego, co możemy dla Ciebie zrobić.

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami