Projekt mieszkania: 42m eleganckiej i w 100% męskiej przestrzeni

Pan Krzysztof – właściciel mieszkania o powierzchni 42 metrów kwadratowych, zgłosił się do nas z wyzwaniem polegającym na stworzeniu prawdziwie męskiego wnętrza. Takiego, w którym będzie dominować elegancja, harmonia oraz obowiązkowo – ciemna kolorystyka. Jak poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem, aby połączyć styl, funkcjonalność, a dodatkowo – zapewnić odpowiednio dużo przestrzeni do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą realizacją!

Jakie prace wykonaliśmy, aby odmienić wygląd, charakter i użyteczność tego mieszkania?

W celu spełnienia wszystkich wymagań, które postawił przed nami pan Krzysztof – w pierwszym etapie musieliśmy “rozprawić się” z pierwotnym układem jego mieszkania. Mianowicie, gdy do niego “wkroczyliśmy” wnętrze wyglądało dokładnie tak:

Układ mieszkania przed zmianami

Jak widać, jednym z pomieszczeń, które zabierało zbyt dużo cennego miejsca, był schowek umieszczony w przedpokoju. Na początku nasz klient nie był przekonany do rezygnacji z tej przestrzeń, ale… gdy zaprezentowaliśmy mu nowy układ ścian – prawie natychmiast zmienił swoje zdanie ?. Dzięki temu, po naszej interwencji, układ pomieszczeń prezentował się już w następujący sposób:

Układ mieszkania po zmianach

Oczywiście, zmiana układu wybranych ścian była zaledwie początkiem drogi do uzyskania wyjątkowej przestrzeni. Dzięki przemyślanym zabudowom stolarskim, udało nam się uzyskać aż dwie kluczowe korzyści. Po pierwsze – klient otrzymał dużą szafę w przedpokoju – idealną do przechowywania ubrań i nie tylko. A po drugie – otworzyła się przestrzeń, dzięki której całość nabrała lekkości. Jednak to nadal nie był koniec zmian, jakie czekały tę męską przestrzeń.

Łazienka

Z tego pomieszczenia usunęliśmy pralkę, która w nowym projekcie znalazła swoje miejsce bezpośrednio w aneksie kuchennym. Jeśli chodzi o sam design – postawiliśmy na klasykę, czyli połączenie czerni oraz bieli.

Sypialnia

Pokój zarezerwowany na odpoczynek zyskał nowy układ. Postanowiliśmy, że drzwi do sypialni zostaną delikatnie przesunięte, co pozwoli na uzyskanie dostępu do łóżka z aż 3 różnych stron. Do tego zagościła tam również duża i bardzo pojemna szafa.

Kuchnia i salon

Do “przemycenia” męskiego pierwiastka użyliśmy mebli kuchennych oraz szafki RTV w kolorze ciemnego orzecha (podobna kolorystyka zagościła na wybranych ścianach). Natomiast, w celu zbalansowania kolorów i delikatnego rozjaśnienia przestrzeni – kuchnię wzbogaciła efektowna mozaika. Z racji tego, że pan Krzysztof jest bardzo gościnny – w centralnej części salonu nie mogło zabraknąć okrągłego stołu (rozkładającego się do 190 cm), a także przestronnej, rozkładanej kanapy. W mieszkaniu znalazło się również złote oświetlenie, które ma być nie tylko funkcjonalne, ale również subtelnie “przełamywać” męski charakter wnętrza. Pamiętaliśmy o zastosowaniu designerskich zasłon – odpowiadających za ocieplenie i nadających jeszcze większej “przytulności”. Z uwagi na hobby inwestora – całość zwieńczyliśmy stylowymi tapetami oraz obrazem gór. 

W rezultacie wszystkich wykonanych prac uzyskaliśmy mieszkanie, które pomimo niewielkich rozmiarów, jest w pełni kompaktowe. Oferuje dużo miejsca do przechowywania, wysoki komfort, a także niepowtarzalny charakter.

Zależy Ci na wnętrzu, które będzie stylowe, nietuzinkowe i dokładnie takie, jak chcesz?

Skontaktuj się z nami, opowiedz o swoich potrzebach i skorzystaj z usługi  profesjonalnego projektowania wnętrz zarówno mieszkań, domów, jak i apartamentów. Z przyjemnością odpowiemy za każdy etap tego przedsięwzięcia, aby jego efekty były nie tylko zadowalające, ale wręcz spektakularne. Gorąco zapraszamy do kontaktu z naszym biurem projektowym!

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami