Projekt wnętrza domu w Gdańsku

Pan Krzysztof i pani Martyna to niezwykle pogodni, sympatyczni i otwarci ludzie, którzy poprosili nas o pomoc w przeprowadzeniu metamorfozy ich domu, który zamieszkują razem z dwójką swoich uroczych córek. 

Ta wesoła i przyjazna rodzinka kocha spędzać ze sobą czas – wspólnie jadać posiłki, oglądać ulubione filmy i seriale, grać w planszówki, spacerować, jak również pracować w przydomowym ogródku. Dlatego zadanie, przed którym postawiła nasze biuro projektowe, było jasne. Musieliśmy stworzyć jedyną w swoim rodzaju przestrzeń, która jest nietuzinkowa, inna niż wszystkie, zachwyca designem, a jednocześnie daje wiele okazji do wspólnej zabawy i odpoczynku.

Jakie wyzwania czekały na nas podczas projektowania tego domu?

Zmiany miały dotknąć połowy domu, z czego kuchnia wymagała największej dozy kreatywności i energii ?. Jednak, jak się później okazało, istotnym wyzwaniem były również nieco odmienne gusta obu gospodarzy domu. 

Mianowicie, podczas przygotowywania projektu, musieliśmy pogodzić interesy pana Krzysztofa i pani Martyny. Dlatego zaczęliśmy od ustalenia tego, co im się podoba, a czego zdecydowanie powinniśmy unikać.

Obojgu zależało na zastosowaniu cegiełki (choć nie za dużo), użyciu lameli i akcentów drewnopodobnych, a także wyróżniającego się oświetlenia. Problemem były odmienne gusta dotyczące kolorystyki, ale także im udało nam się zaradzić ?.

Po rozmowie z klientami i zapoznaniu się z rzutem projektu dewelopera – w naszych głowach od razu pojawił się pomysł pt. “A może ustawmy to zupełnie inaczej?”.

Kuchnia

Wyzwanie było tym trudniejsze z uwagi na fakt, iż kuchnia nie była zbyt duża, natomiast klienci chcieli pomieścić w niej wyjątkowo dużo rzeczy. Dlatego nie mieliśmy innego wyboru i zdecydowaliśmy się na powiększenie jej kosztem delikatnego “uszczuplenia” łazienki, a także otworzenia się na salon.

Taki zabieg sprawił, że bez kłopotu pomieściliśmy w niej absolutnie wszystkie sprzęty, na którym zależało właścicielom. W efekcie zyskali dużo blatu roboczego, mnóstwo miejsca do przechowywania, a co za tym idzie – także tak potrzebną funkcjonalność.

Choć pierwotnie w zamyśle pana Krzysztofa i pani Martyny kuchnia miała mieć śnieżnobiały charakter – finalnie zagościły w niej ciemne, ale jakże stylowe – akcenty w granacie.

Granatowa kuchnia
granatowa kuchnia cegła na ścianie w kuchni
kuchnia biel i granat
cegła w kuchni granatowe fronty złote dodatki

Salon

Podczas projektowania wnętrza tego pomieszczenia skupiliśmy się na tym, aby było ono przestronne, wygodne i otwarte. Wszystko po to, by stanowiło idealną przestrzeń do spędzania czasu w gronie rodziny oraz znajomych. Na podłodze salonu zagościły więc naturalne odcienie drewna, na ścianach znalazły się cegiełki, z kolei całość dopełniły komfortowe i dobrze ustawione meble.

Metamorfoza objęła swoim zasięgiem również sąsiadujący z salonem – przedpokój. Znalazła się w nim m.in. stylowa, pastelowa szafa, lamele, a także designerska balustrada – prowadząca prosto na górę domu.

cegła w salonie
stół w salonie, cegła na ścianie
projekt wnętrza salonu, ściana z telewizorem
pomysł na klatkę schodową projekt wnętrza
oryginalna szafa w przedpokoju, hallu, korytarzu

Łazienki

Górna łazienka została zaprojektowania głównie z myślą o pani Martynie. Dlatego motywem przewodnim stały się w niej połączenia drewna oraz jasnych kolorów (zarówno szafek, jak i płytek).

drewnopodobne płytki w łazience jasna łazienka
drewnopodobne płytki w białej jasnej łazience wanna z parawanem
drewno w łazience
jasna biała łazienka drewno w łazience projekt łazienki

Dolna łazienka miała być bardziej wyrazista. Dlatego otrzymała ciemniejszy akcent – dostosowany do preferencji pod pana Krzysztofa. Oczywiście, w tym pomieszczeniu również nie mogło zabraknąć tak uwielbianego przez właścicieli domu – drewna.

ciemna łazienka ciemne wc
prysznic w łazience projekt łazienki

Pani Martyno, panie Krzysztofie – serdecznie dziękujemy za wszystkie rozmowy (a trochę się ich odbyło ?!), a przede wszystkim za dobry nastrój oraz pozytywną energię, jakie towarzyszyły nam podczas każdego spotkania. Jesteśmy przekonani, że razem wypracowaliśmy finalną wizję wnętrza domu, w którym będzie Wam się super mieszkało.

Zależy Ci na uzyskaniu podobnego efektu, który zachwyci Ciebie oraz wszystkich domowników?

Wypełnij formularz kontaktowy i daj nam o tym znać! Chętnie zapoznamy się z Twoimi potrzebami, planami oraz marzeniami, aby w ten sposób zaprojektować wnętrze, w których poczujesz się dobrze i w którym zakochasz się już od pierwszych spędzonych chwil ?! Zapraszamy!

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami