Projekt apartamentu w Warszawie

projekt_wnętrza_salonu_living_room

Lidia i Mateusz to mega klienci☺ Tak można ich opisać jednym zdaniem. Para młodych, ambitnych ludzi, która zawodowo zajmuje się tworzeniem oprogramowania. Mają ambitne plany na rozwój swojej firmy, dlatego postanowili przeprowadzić się do Warszawy.

Lidia jest przesympatyczną, ciepłą osobą. Kocha koty, życie i styl boho. Mateusz to rowerowy freak. Oboje łączy zamiłowanie do klocków LEGO. Ponadto w wolnym czasie chętnie grają w planszówki albo czytają książki.

Gdy do nas zadzwonili, od razu czuliśmy, że zapowiada się ciekawy projekt wnętrza. Apartament 95 m2 w stanie deweloperskim, z tarasami wzdłuż całej długości mieszkania i ze wspaniałym widokiem.

Wyzwanie

Projektowanie wnętrz rozpoczęliśmy od rozmowy z klientami o ich oczekiwaniach i marzeniach. Lidia wyznała, że przegląda zdjęcia z inspiracjami, sklepy i podoba jej się praktycznie wszystko -„Tyle rzeczy mi się podoba, ale nie wiem czy to wszystko będzie do siebie pasowało?”

Wielu klientów zgłasza nam podobny problem. Często mówią, że podoba im się wiele, ale mają obawy w jaki sposób dopasować do siebie poszczególne elementy, żeby wszystko dobrze współgrało. Projektant wnętrz czyta między wierszami, łączy ze sobą wiele nie zawsze oczywistych faktów i odnajduje wspólne elementy. Projekt wnętrza domu zawsze zaczyna się od jego właścicieli, ich pragnień, stylu życia i potrzeb.

Naszym głównym zadaniem było zaprojektowanie apartamentu w taki sposób, żeby zastosować w nim jak najwięcej z tego co podoba się klientom, ale dbając o to, żeby wszystko do siebie harmonijnie pasowało i było funkcjonalne. Nie mogliśmy pominąć kocich preferencji, one również miały doskonale się czuć w nowym wnętrzu.

Na czym zależało klientom

Przede wszystkim na spójnym wnętrzu z akcentem boho. Potrzebny był również prywatny gabinet z dużym biurkiem, sporą ilością schowków i skrytek. Kuchnia koniecznie miała mieć wyspę, a całość wystroju musiała być dostosowana do obecności kocich mieszkańców, aby niczego nie zniszczyły. Z tego powodu bardzo ważny był tu dobór odpowiednich tkanin oraz mebli.

Realizacja

Gdy już poznaliśmy klientów, ich charaktery, pasje, styl życia, przystąpiliśmy do projektowania wnętrza. Zaczęliśmy projekt apartamentu od naszkicowania jego układu. Ściany pozostały w niezmienionej formie, za to zaproponowaliśmy koncepcje trzech wariantów rozmieszczenia mebli. Każdy przedstawiał inny pomysł zagospodarowania każdego z pomieszczeń. Po zaplanowaniu układu mebli przyszedł czas na design wnętrz.

Sypialnia

Sypialnia to azyl naszych klientów, koty nie mają tu wstępu. Z tego powodu to jedyne miejsce, w którym powiesiliśmy zasłony. Ocieplają wnętrze i czynią je bardziej przytulnym.

Klienci upatrzyli już kilka mebli i dekoracji, które chcieli mieć w mieszkaniu. Jednym z nich było wymarzone łóżko z wezgłowiem dostosowanym do czytania. Do drewnianego łóżka o nowoczesnej konstrukcji zaproponowaliśmy dekoracyjne lampki o artystycznym wyglądzie.

Szafa ma 250 cm szerokości. Klienci jednogłośnie powiedzieli, że każdy z nich potrzebuje indywidualnej przestrzeni w tej szafie. I każdy musi mieć jej po równo 🙂

Salon

Odcień mięty i zieleni przewija się w całym mieszkaniu. Nie mogło go zabraknąć w aneksie kuchennym. W fartuchu kuchennym zastosowaliśmy połączenie mozaiki i konglomeratu, który częściowo wchodzi na ścianę.

Mocniejszą zieleń zaproponowaliśmy w nietuzinkowej wyspie. Jej stelaż ma miedziany kolor, a obudowa jest z trzech stron ryflowana. Zwieńczeniem wyspy są porcelanowe gałki, które łączą style nowoczesny i klasyczny. Motyw miedzi znajduje się także w półkach podwieszanych z sufitu, zlewie i baterii.

Zdecydowanego charakteru nadaje ściana wykonana z lica cegieł pochodzących z przełomu XIX i XX wieku. Cegła stanowi klasyczny i ponadczasowy materiał tego wnętrza. Na podłodze zastosowaliśmy panele winylowe.

projekt_wnętrza_salonu_living_room

Gabinet

To królestwo Mateusza. Nasz klient ma mnóstwo kabli, kabelków i jak sam to określa rzeczy różnych. Wszystkie są potrzebne a już na pewno kiedyś się przydadzą. Dlatego oprócz dużego biurka i dedykowanego miejsca na drukarkę, zaprojektowaliśmy wiele szaf, szafeczek i schowków. Nad biurkiem znajduje się półka rozmiarem dostosowana do modeli z klocków LEGO, które Mateusz i Lidia uwielbiają budować. Zieleń pojawia się tutaj w nieco mocniejszym, bardziej męskim wydaniu. Jest kontrastem dla spokojnych kolorów.

Łazienka

W łazience rządzi mozaika. Prośbą klientki było użycie maksymalnej ilości małych płytek. W związku z tym, że lubi kolor miętowy i jego różne odcienie, połączyliśmy miętę z ponadczasową bielą. Na ścianach zastosowaliśmy plastry złożone z drobnych, symetrycznie rozłożonych detali w nieoczywistych barwach. Na podłodze zaproponowaliśmy płytki w dużym formacie, mając na uwadze łatwość utrzymania czystości.

Większość osób chce mieć pochowane kosmetyki oraz inne drobiazgi użytku codziennego. W tym przypadku klienci poprosili nas o otwarte półki.

Miętowa szafka pod umywalką, nawiązuje do wyspy w kuchni. Została podzielona w taki sposób, by mieściła się w niej suszarka z bezpośrednim podłączeniem do gniazdka.

Korytarz

Postawiliśmy na odważną tapetę z małpami w przedpokoju. Klientka początkowo myślała o innej tapecie, ale udało nam się ją namówić na małpy i efekt jest świetny.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję się poznać. Projekty apartamentów dla osób takich jak Wy to sama przyjemność. Dziękujemy za wspólne chwile, Waszą otwartość na dosyć odważne pomysły, a także zdjęcia z realizacji, które nam przesyłacie. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja zaprojektowania dla Was jakiegoś nadmorskiego apartamentu, a może to będzie nawet projekt wnętrza domu?…

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami