Projekt apartamentu w Gdyni – z własnym miejscem na jacht

salon urzadzony w stylu hampton

Projekt apartamentu przy porcie w Gdyni – z własnym miejscem na jacht

Tym razem podzielimy się z Tobą realizacją wyjątkowego, aż 82-metrowego apartamentu, który jest zlokalizowany w prestiżowej dzielnicy Gdyni.

Jakie wyzwanie projektowe czekało na nas tym razem?

Jednak ta współpraca zaczęła się zdecydowanie inaczej niż te, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory. Zamiast (tak, jak prawie zawsze), wkroczyć do mieszkania w stanie deweloperskim lub też przestrzeni, która wymaga kapitalnej przebudowy – naszym oczom ukazał się apartament, który był prawie gotowy. Miał m.in. położone podłogi, wykończone ściany, część zabudów stolarskich, a nawet łazienki. Jednak nie wszystko poszło tak, jak oczekiwała tego inwestorka. I właśnie dlatego zdecydowała się na pomoc, jaką oferuje profesjonalny architekt wnętrz.

Jak to się stało? Już wyjaśniamy. Otóż, pierwotnym założeniem naszej klientki było to, że wykończy to mieszkanie całkowicie sama. Niestety, po wielu turbulencjach prace utknęły “w martwym punkcie”, przez co samo mieszkanie pozostawało niewykorzystane przez kilka miesięcy.

Podsumowując – nie zaczynaliśmy całkowicie od zera, ale mimo wszystko projekt tego mieszkania wymagał skupienia, zrozumienia oczekiwań oraz pójścia na wiele kompromisów. Zatem, co zrobiliśmy, aby “uratować” ten apartament?

Wyzwanie numer 1, czyli lodówka

Głównym zadaniem okazała się tzw. “sprawa lodówki”. W apartamencie zastaliśmy wolnostojące urządzenie, które mówiąc wprost – niepotrzebnie przyciągało oko, nie wyglądało dobrze i po prostu psuło efekt całego salonu.  Postanowiliśmy, że “popłyniemy pod prąd” i z miejsca, które do tej pory najbardziej “bolało” klientów – uczynimy największą atrakcję tego mieszkania. I mówiąc szczerze – udało nam się to osiągnąć.

Lodówka pozostała taka, jaką wybrała sobie klientka. Jednak to, na czym się skupiliśmy, polegało na zadbaniu, aby sam sprzęt już więcej nie rzucał się w oczy. Zabudowaliśmy ją za pomocą bardzo ozdobnych frontów, które idealnie wpisywały się w styl Hampton, na którym zależało inwestorce. W ten sposób lodówka przeszła prawdziwą metamorfozę i od dziś przypomina bardziej szafę, niż sprzęt do przechowywania jedzenia ?.

Salon i kuchnia

Gdy uporaliśmy się z lodówką, przyszedł czas na pozostałe elementy. Postanowiliśmy, że w salonie zagoszczą 2 obrotowe fotele, które dadzą możliwość swobodnej rozmowy z kimś, kto siedzi na kanapie, a także – odwrócenie się do osoby, która akurat znajduje się obok aneksu kuchennego. W strefie jadalnej zagościł okrągły, rozkładany stół – otoczony wygodnymi krzesłami.

Łazienka

Istotną zmianę przeszła również jedna z łazienek. Postanowiliśmy, że usuniemy z niej szafę nad lustrem, wprowadzimy piękną tapetę w meduzy, a całość dodatkowo oświetlimy. Co ważne – metamorfoza ograniczyła się w zasadzie do detali, bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu.

Sypialnia

Inwestorka posiadała przepiękny obraz ryby, który miał zawisnąć na jednej ze ścian tego pomieszczenia. Wzięliśmy to pod uwagę i w ten sposób stworzyliśmy spójny projekt sypialni, która nawiązuje do samych ryb, jak i bliskości Morza Bałtyckiego.

Ręcznie malowane obrazy jako kropka nad “i”

Klientka kocha sztukę, dlatego postanowiliśmy, że całość zwieńczą stylowe obrazy, które zamówiliśmy bezpośrednio u profesjonalnej malarki. Przepiękne malunki wzbogaciły nie tylko sypialnię, ale również salon, niewielki pokój do pracy, a nawet hol.

Potrzebujesz wsparcia profesjonalnych projektantów wnętrz?

Jeżeli projekt Twojego mieszkania, apartamentu lub domu również napotkał na pewne problemy – nie czekaj i już teraz zgłoś się do nas. Chętnie go sprawdzimy, a następnie przygotujemy dla Ciebie rozwiązania – zgodne z oczekiwaniami, jak i posiadanym budżetem. Zapraszamy!

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami