”Jak z kawalerki zrobić dwupokojowy miniapartament?”

Mała przestrzeń i duże wymagania. Odważna właścicielka projektowanego mieszkania. Głowy pełne pomysłów. Tak tymi trzema zdaniami można opisać projekt 37m mieszkania w Łodzi.


Odważne kolory były myślą przewodnią dla tego niewielkiego mieszkania. Właścicielka nieruchomości – pani Marzena jest odważną i niezwykle ciepłą osobą. Chciała, by jej mieszkanie przypominało mały apartament, było eleganckie z nutą złota. Jej marzeniem był buduar w postaci osobnej sypialni, z toaletką i miejscem do pracy. 

Osobna sypialnia była wyzwaniem ponieważ mieszkanie miało tylko jeden pokój, kuchnię i malutką łazienkę. Pomieszczenie kuchni było duże, tymczasem klientka mało gotuje i nie potrzebuje dużej kuchni. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie kuchni do salonu, w postaci aneksu kuchennego. A w byłej kuchni zaaranżowaliśmy wymarzoną sypialnie. 

Kuchnia
Pokój
Mała łazienka

‘’Naszym celem było stworzenie w tym wnętrzu małego apartamentu. Postawiliśmy na róż, granat, zastosowaliśmy również dużo jasnych kolorów, które sprawiają, że mieszkanie jest jaśniejsze i optycznie większe. Kontrast z mocniejszymi kolorami nadaje charakteru, energii temu mieszkaniu. Wnętrze jest żywiołowe, tak jak jego właścicielka’’ – mówi Renata Michałowicz z biura projektowego mJoy wnętrza.

Zastosowaliśmy sztukaterie, powiesiliśmy dużo grafik na ścianach, tym samym nawiązując do pasji córki, która studiuje na ASP.  Zaproponowaliśmy duże lustra, które odbijają światło i powiększają przestrzeń. Wstawiliśmy meble ze złotymi elementami, żeby podkreślić elegancki charakter mieszkania.

Zdecydowaliśmy się na okrągły stół, którego blat został wykonany z włoskiego marmuru Bianco Carrara. Dopełnieniem są nowoczesne krzesła, ozdobione złotymi elementami. 

Łazienka jest mała, nawet jak na mieszkanie w bloku. Właścicielce marzyła się wanna, duże lustro, ciekawa szafka. Wszystko to utrzymane w stylu nawiązującym do reszty mieszkania. 

Naszą wspólną decyzją było przeniesienie pralki do zabudowy w sypialni. Dzięki temu zabiegowi uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń w łazience i mogliśmy wstawić wannę o standardowych rozmiarach. Bez przeniesienia pralki, nie byłoby to możliwe. 

Na ścianie z umywalką zastosowaliśmy ciekawą mozaikę, którą tworzą małe prostokąty. Każdy plaster składa się z detali w kolorze intensywnego granatu. Uzupełnieniem są płytki o wzorze Calacatta, przypominające ponadczasowy marmur. 

W dawnej kuchni powstała sypialnia z wymarzoną toaletką, dużą szafą i wygodnym łóżkiem do spania. Ściana za łóżkiem została ozdobiona panelami tapicerowanymi oraz tapetą z rysunkiem tropikalnych liści. W sypialni mieści się duża szafa – 350cm szerokości. Fronty szafy posiadają delikatne ryflowania, które nadają lekkości i elegancji całej zabudowie.

Sypialnia w dawnej kuchni
Sypialnia w dawnej kuchni

Artykuł ukazał się w:

https://www.urzadzamy.pl/wnetrza/niezwykla-metamorfoza-mieszkania-jak-z-kawalerki-zrobic-dwupokojowy-mini-apartament-zdjecia-aa-JKUV-Ht1m-kevR.html

https://www.dobrzemieszkaj.pl/cale_wnetrze/stylizowane/181/37_metrowe_mieszkanie_w_lodzi_metamorfoza_nie_do_poznania_zobacz,309248.html

Zobacz inne realizacje  → Skontaktuj się z nami